Drzwi otwarte naszego gimnazjum

W dniu 17 maja 2016 roku gościliśmy w murach naszej szkoły przyszłych gimnazjalistów. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli uczniowie klas szóstych ze Szkoły Podstawowej w Godzieszach i w Stobnie, nad którymi opiekę sprawowali wychowawcy.

Spotkanie rozpoczęło się w szkolnej świetlicy, gdzie w rolę gospodarza śmiało wkroczyli przedstawiciele Rady SU. Przywitali gości, przybliżyli im szkołę, wyjawili kilka sekretów. Na spotkaniu obecna była także Pani Dyrektor, Pani Pedagog i przyszli wychowawcy klas pierwszych. Po oficjalnej części rozpoczęła się część rozrywkowa. Uczniowie zostali podzieleni na grupy, zostali im także przydzieleni opiekunowie – starsi koledzy i koleżanki.  Dla naszych młodszych kolegów przygotowane zostały liczne atrakcje, za które odpowiedzialni byli: Pani W. Janaś – doświadczenia chemiczne, Pani K. Jarych-Bartczak – doświadczenia biologiczne, Pani M. Krystek – doświadczenia fizyczne, kalambury z języka polskiego – Pani E. Katarzyniak, język angielski na wesoło – Pani E.Załęcka, spotkanie z matematyką – Pani M. Wojtkowiak, wystawa fotograficzna – Pani A. Dyonizy, wystawa geograficzna – Pani E. Rafalak, a pan K. Król przygotował pokaz humanoida – LEGO Mindstrooms. Na koniec odbył się występ szkolnego chóru pod kierunkiem Pani I.Woszczek, a także występ grup tanecznych – które prowadzi Pani J. Dzikowska-Tułacz. Całe spotkanie koordynowała Pani A.Sitko – opiekun SU. Mamy nadzieję, że przyszli uczniowie poczuli się w naszej szkole wyjątkowo, komfortowo i już nie mogą się doczekać kiedy zostaną gimnazjalistami.