Sukcesy młodych historyków

Wysokie osiągnięcia naszych uczniów w zakresie historii stają się już powoli tradycją naszej szkoły.

W tym roku znaleźli się godni kontynuatorzy tej reguły. Uczniowie klasy drugiej gimnazjum:€“ Małgorzata Biernat i Maciej Szczepaniak przystąpili do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego i przeszli do etapu rejonowego. Podczas zmagań rejonowych zaprezentowali bardzo wysoki poziom, a Maciej Szczepaniak zakwalifikował się do etapu finałowego. Tytuł finalisty Maciej ma już w kieszeni, a przed nim walka o tytuł laureata. Warto podkreślić, że to nie jedyny konkurs, w którym Maciej reprezentuje z sukcesami naszą szkołę. Już w lutym wystartuje w etapie powiatowym XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Gratulujemy młodym historykom sukcesów, życzymy powodzenia na dalszych etapach zmagań konkursowych. Warto dodać, że uczniów przygotowuje nauczycielka historii mgr Agnieszka Sitko.