Świąteczne szaleństwa

Jak co roku, w ostatni dzień przed Bożym Narodzeniem, w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu Dzień przy gałązce świerkowej.

Od rana tradycyjnie odbyły się spotkania wigilijne w klasach. Na pięknie przyozdobionych stołach królowały potrawy wigilijne, takie jak: pierogi, makiełki czy kapusta z grochem oraz przepyszne ciasta. Po wspólnym biesiadowaniu i składaniu sobie życzeń, uczniowie wraz z wychowawcami udali się na salę gimnastyczną odświętnie udekorowaną w elementy typowo świąteczne wykonane przez uczniów godzieskiego gimnazjum. W trakcie wspólnego spotkania społeczność uczniowska mogła  wysłuchać  klasowych życzeń i oraz obejrzeć teledyski do świątecznych piosenek. Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły, pani Dorota Maślak wręczyła certyfikaty uczestnictwa w projekcie Szkoła współpracy zarówno dla nauczycieli, rodziców, jak i byłych, i obecnych uczniów. Natomiast komisja konkursu literackiego „Legenda o godzieskim woju” w składzie: dyrektor szkoły, nauczyciel języka polskiego, pani Ewa Katarzyniak i autor rzeźby,  pan Mariusz Pawlak, wręczyli nagrody rzeczowe. Laureatami konkursu zostali Łukasz Ignaczak (IIIa) i Martyna Drużbiak (IIc).

Uczestników projektu pożegnał koncert kolęd w wykonaniu chóru Bel canto.
Projekt, jak zawsze, bardzo podobał się uczniom, a szczególnie kręcenie teledysków. Dziękujemy pomysłodawczyniom projektu, paniom: Ewie Załęckiej, Ewelinie Krzywdzie i Agnieszce Lewandowskiej, za dobrą zabawę przy wykonywaniu powierzonych nam zadań oraz życzymy kolejnych ciekawych pomysłów na przyszły rok.

Maciej Szczepaniak

Teledyski nakręcone przez poszczególne klasy:

1a - What's this

1b - Jak ja kocham te święta